Mikulašska rozprávková Wrangler jazda

MIKULÁŠSKU ROZPRÁVKOVÚ WRANGLER JAZDU máme tohto roku za sebou a dvojdňové emocionálne jazdenie je úspešne za nami. Bolo naozaj emocionálne a dlhé. Dlhé najmä prípravami, lebo začalo ešte niekoľko týždňov pred samotným štartom. Nakupujeme vianočné svetielka, techniku, sladkosti a zbierame plyšáky niekoľko týždňov predtým – aby sme spoločne robili počas jazdy radosť deťom. Realita je však taká, že v tom jednom okamihu urobíte radosť aj maminkám… A tie nosili a nosili a my sme balili a balili…. Bolo ich 1568! Neskutočné číslo. Mamičky a staré mamky ďakujeme. Je to vaša zásluha a iba takto – fotkami, vám vieme sprostredkovať  z našej emocionálnej jazdy, to neuveriteľné šťastie v očiach drobcov, ktoré sa nevedia, či  pozerať  na vysvietený Wrangler, alebo na rozprávkovú postavičku pred ním, ktorá dáva darček. Váš darček, macka, len tak…!
Pre nás členov JEEP WRANGLER clubu Slovakia je táto rozprávková jazda vždy niečím silným a ľudským, pretože sme ju v uplynulých rokoch organizovali aj počas zákazov a príkazov. Vždy sme ňou chceli ľuďom dopriať pocit, že napriek situácii ľudskosť v ľuďoch naďalej zotrváva, že robiť radosť iným, hoci aj neznámym ľuďom, je prirodzenou súčasťou každého z nás. No organizovali sme ju aj pre to, aby naši priatelia vedeli, že sú a že my wrangleristi si vážime a nezabúdame, čo pre nás a našich ľudí robia. Nevieme, či sa dá sprostredkovať pocit, ktorý v nás počas jazdy znie, no výkriky, mávanie a šťastné výskanie detí a dospelých  boli tak v piatok v Banskej Bystrici ako aj v sobotu v Slovenskej Ľupči, Lučatíne, Medzibrode, Ľubietovej i Hiadli. Ďakujeme všetkým, ktorí pomohli. A vďaka patrí všetkým, čo prispeli k tomu, aby sme porozdávali okrem stoviek plyšákov aj desiatky kíl sladkostí. Netušíme koľko detí to bolo, no neostalo nám nič. Ďakujeme úžasným priateľom v meste a Uhlisku a ďakujeme aj priateľom – starostom obcí Slovenská Ľupča, Ľubietová, Hiadeľ aj Lučatín. O srdečnosti týchto ľudí sa raz budú medzi nami wrangleristami určite tradovať historky. Poďakovanie patrí priateľom v Medzibrode, no aj priateľom, ktorí otvárajú svoje haly aby sme mohli zdobiť dlhé hodiny po večeroch naše wrany, poďakovanie patrí úžasným susedkám, ktoré nielenže dajú cukríky, ale s úsmevom aj dovolia zabrať svoj dvor na parkovanie áut. A veľké poďakovanie patrí všetkým tým, ktorí mohli povedať: „Boli sme pri tom.“ Priatelia wrangleristi, a teraz sa prihovárame nielen šoférom, ale aj k tým, ktorí nešoférovali a boli iba na ďalších sedadlách – najväčšie poďakovanie patrí práve vám – vám, ktorí sa s úsmevom počas dvoch, pre deti a verejnosť nádherných dní, prezliekate do skutočne 😉 infantilných kostýmov, a neváhate počas vlastného voľna precestovať stovky kilometrov, a hodiny lepiť svetielka na autá. A to najmä preto, aby ste videli slzy dojatia v očiach rodičov a šťastné ohníky v očiach ich ratolestí. Iba my vieme spoločne, akí sme neuveriteľne všetci každý večer unavení a vyzimení. Ale rovnako iba my vieme, že napriek tomu sme všetci šťastní. A tu vo fotkách sú dôkazy, že je to tak. Veľká vďaka.

PS:  Ozaj a aby sme nezabudli  a aby to bolo naozaj spravodlivé – vďaka vlastne patrí aj nám samým, že sme to vymysleli, že nás to teší, že neprestávame, že sme schopní ťahať to znovu a znovu, a že sme stále tu…

Juraj a Erika     Žiadny nový komentár.

Pridať komentár

 

Loading...